Áčko po 4 zápasech vládne lize

21.10.2017

Letos muži postoupili do vyšší soutěže a dnes vyjeli na svůj druhý turnaj a to na horkou půdu Jablonce, kde se setkaly 4 zatím neporažené týmy.

Sestava našeho týmu: Duchoslav (G), Petrov (G), Cvekl O., Cvekl Š., Ledvina, Soukup, Skála, Kalčík, Rybář, Drtina, Halbich, Vacín.

V prvním zápase vyzvali tým Jablonce, který má ambice na postup a do zápasu nastoupil v plné sestavě na 3 lajny. Od počátku Jablonec byl aktivnější a místy dostával naše hráče pod obrovský tlak. Mostečtí však důsledně bránili a vyráželi na nebezpečné protiútoky. Nakonec se Vipersáci v první třetině ujali vedení 1:0. Ve druhé třetině Jablonečtí hráli 3 přesilovky, z nichž jednu se jim podařilo proměnit, avšak 2x v nich inkasovali. Jablonec ve třetí třetině přidával na tlaku, který vrcholil v závěrečných minutách a proto 2 minuty před koncem dvěma rychlými góly snížili na 5:4. Naši hráči (především výborně chytající Petr Petrov) však soupeři již nedovolili vstřelit další gól, takže odnesli další 3 body do tabulky.
Výsledek: 5:4 (1:0, 2:1, 2:3)
Branky: Rybář (1), Ledvina (1), Halbich (1), Skála (1), vlastní (1)

Ve druhém zápase muži nastoupili proti České Lípě. V první třetině soupeř nenechal naše hráče v klidu rozehrávat a svou bojovností dokázal vstřelit v 8. minutě 3 branky a to v rozpětí pouhých 47 vteřin. Bylo velice těžké se po této ráně osypat, ale naši hráči to zvládli. Soupeři totiž v průběhu zápasu docházeli síly, začínal méně napadat a hůře se vracel. Naši hráči se tak ujali režie zápasu a dokonali obrat.
Výsledek: 10:4 (1:3, 3:0, 6:1)
Branky: Rybář (3), Ledvina (3), Drtina (2), Soukup (1), Cvekl O. (1)

Tým FBC Vipers Most se stal jediným neporaženým týmem v dané soutěži a usídlil tak na prvním místě. Svojí pozici bude obhajovat v sobotu 11.11.2017 v SH Velebudice, kde vyzve dva týmy z Liberce od 10h a od 15h.