Dorostenci přivezli 3. místo

05.06.2017

Dorostencům skončila sezóna a tak jsme vyrazili na turnaj "Kralupy Open 2017" ukázat, co vše jsme se v průběhu sezóny naučili a zároveň se s ní rozloučit. Vzhledem k tomu, že z pětičlenné skupiny postupovaly jen 2 týmy a zároveň s vědomím, že pražské soutěže jsou o úroveň výše než naše (tzn. jejich 3. liga se rovná naší druhé), tak jsme si uvědomovali náročnost turnaje.

V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu FBC Říčany (3. místo ve 3. lize - Praha), ve kterém jsme zaslouženě vyhráli 4-3 a odnášeli si tak první 3 body do tabulky.  

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti papírově nejsilnějšímu soupeři Black Angels (2. místo v ČR). Soupeř byl technicky zdatnější, ale naše zarputilost je nepustila do větších šancí. Těžili jsme z brejkových situací a slabších chvilek soupeřovo golmana. Překvapili jsme všechny v hale jednoznačnou výhrou 5-0 a tím jim dali najevo, že v turnaji se s námi musí počítat. 

Do třetího zápasu proti pořádajícímu týmu Kralupy n./V. (2. místo ve 3. lize - Praha) jsme nastupovali s vědomím, že nám stačí vyhrát a postupujeme do vyřazovacích bojů. I v tomto zápase jsme se ujali vedení 1-0, ale bohužel přemotivovanost obou týmů způsobila, že zápas byl spíše o osobních soubojích a vyloučeních, což zapříčinilo porážku 1-3. 

O postupu/nepostupu rozhodoval tedy poslední zápas proti FBC Hradečtí lvi (11. místo v 1. lize východních Čech). Jakákoli výhra znamenala, že postupujeme z prvního místa díky nejlepšímu skóre mezi námi, Black Angels a Kralupami. Avšak jakákoli ztráta bodů se rovnala cestě domů. Zápas jsme vyhráli 5-2, což znamenalo, že favorit turnaje Black Angels se musel s turnajem rozloučit a my postupujeme dál. 

V semifinále jsme nastoupili proti FBC Panthers (10. místo v 1. lize - Praha). Zápas byl s maxmálním nasazením na obou stranách a velice vyrovnaný - soupeř se ujal vedení, my jsme dokázali odpovědět a srovnat na 1-1, avšak soupeř opět odskočil o jednu branku. Na závěr jsme dostali soupeře pod obrovský tlak, který jsme umocnili ještě hrou bez brankaře. Vyplatilo se to a 20 vteřin před koncem zápasu jsme srovnali na konečných 2-2. Rozhodnutí tedy přišlo v nájezdech, kde jsme bohužel neobstáli. 

Čekal nás boj o 3. místo a mohli jsme si napravit reputaci proti domácímu týmu z Kralup. Ponaučili jsme se z předchozích chyb, trošku promíchali sestavu, začali hrát zodpovědněji a čistěji. Předvedené kombinace byly hezké na obou stranách. Náš jediný gól však padl kupodivu ze standardní situace, kde jsme využili nepozornost soupeře. Soupeř následně dokázal odpovědět a srovnat na 1-1. Následovalo ještě nespočet šancí, které však ani jeden tým neproměnil, takže opět jsme zde měli nájezdy. Tentokrát soupeř nedokázal prostřelit našeho golmana, přičemž my nájezd využili. 

Zaslouženě jsme si odvezli pohár za 3. místo a tím završili tuto úspěšnou sezónu. 

Soupiska: 
Adam Šácha, Bruno Vagel, Matyáš Novák, Ondřej Soukup, Štěpán Cvekl, Ondřej Cvekl, Adam Pelikán, Michal Pešek, Patrik Nachmüller, Adam Křivánek, Jakub Netušil, Tomáš Barna a Matěj Kučerka. 

Článkem děkuje trenér Jiří Skála