SH Velebudice PO-PÁ 16:30-19:00

Ostatní

FBC Vipers Most je florbalový klub s téměř třicetiletou tradicí. Za tu dobu dosáhl značných úspěchů. Klub se zaměřuje na výchovu sportovců v chlapeckých kategoriích (od věku 5ti let až po veterány).  V současné době má přibližně 200 členů, z nichž převažují děti. Cílem klubu je, aby hráči získali sportovní a jiné návyky, které je budou provázet celým životem, a měli spoustu pěkných zážitků a vzpomínek. 

Klub vznikl v roce 1995 na již zmiňované 16. ZŠ Most. Zakladatelem klubu byli učitelé Mgr. Karel Švec a Mgr. Ladislav Staněk. Hráčskou základnu v té době tvořili převážně žáci školy, a přesto dokázali konkurovat nejlepším celkům. Tým dosáhl titulu mistr a vicemistr republiky v žácích a později vicemistr republiky v juniorské kategorii. Z původního družstva dodnes (tj. 27 let) v klubu působí kapitán mužstva, nyní předseda klubu Mgr. Jan Rubáš.

Dnes náš klub začíná myslet více profesionálně. Sezonu 2021/2022 jsme odstartovali s cílem postupovat svou kvalitou výše a konkurovat největším florbalovým klubům. "Už nechceme být hobby tým!". To jsou slova sekretáře klubu Ondřeje Klímy, který s nadšením věnuje florbalu všechen svůj volný čas. Nové krédo se projevilo hned v první sezoně. Dorostenci postoupili do nejvyšší celostátní soutěže poté, co v nadstavbě porazili všechny soupeře a soutěž vyhráli s obrovským náskokem.

Naše družstva také vyjela na neligové turnaje: Prague Floorball Cup, Strakonický Memoriál Petra Adlera, Star Kids Děčín. Stálicí pro nás už je Libochovické soustředění, kde jsme byli letos již po 7. 


Florbalový klub má rovněž tuto pozměněnou strukturu:

předseda (Mgr. Rubáš Jan), sekretář (Klíma Ondřej), člen VV (Mgr. Andrea Lukáš), člen VV (Bc. Duchoslav Přemysl), šéftrenér mládeže (Studecký Jiří) a čestný člen (Mgr. Švec Karel).

Následující sezonu 2022/2023 plánujeme rovněž v duch těch nejvyšších cílů. K tomu nepochybně přispěje letošní sloučení s dívčím oddílem FBK Wings Most. Od září se tedy soustředíme jak na chlapce, tak i na dívky. 

Na začátku školního roku se na nás mohou těšit děti na mosteckých základních školách, kde budeme pořádat nábory do všech mládežnických kategorií.

Jsme v Mostě největší oddíl a chceme dát prostor veškeré mládeži.


Email: info@vipersmost.cz

Webové stránky: www.fbcvipersmost.cz

Facebook: @vipersmost

Instagram: fbc_vipers_most